به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، سیداصغر مطهری، مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی در آئین انعقاد این تفاهم نامه گفت: با توجه به ظرفیت های خوبی که در جهاد دانشگاهی در سطوح مختلف علمی، فرهنگی، پژوهشی و آموزشی وجود دارد مقرر شد از پتانسیل‌های این واحد برای اشاعه فرهنگ محیط زیست و ارتقای آگاهی افراد در این زمینه بهره گرفته شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر جهاد دانشگاهی دارای ظرفیت های دیگری همچون آزمایشگاه است که می توان از این امکانات برای پایش آلایندگی استفاده کرد .

وی به وجود دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا در این نهاد اشاره کرد و گفت: می توان از توان این رسانه‌ها برای ارتقای آگاهی‌های زیست محیطی بهره برد .

دکتر رضا شاهین فر رئیس جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی نیز در ادامه اظهار کرد: خراسان شمالی به واسطه تاخیری که در تاسیس استان شدن خود داشته دچار کمبودهایی است که برای توسعه هر چه سریع‌تر خود نیازمند میانبرهایی است .

وی گفت: اگر در امور مدیریتی و اجرایی دارای یک پشتوانه علمی نیز باشیم می‌توان آن میانبر را به وجود آورد و فاصله را به حداقل رساند و این میانبرها زمانی اتفاق می افتد که ادارات و سازمان‌ها، نهادهایی همچون جهاد دانشگاهی را همراه خود بدانند و از ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی آن‌ها استفاده کنند .

وی به مسئولیت‌های واگذار شده به بخش خصوصی توسط ادارات و سازمان ها اشاره کرد و گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند در این رابطه همکار بسیار خوبی باشد .

بنا به این گزارش هدف تفاهم‌نامه منعقده میان جهاددانشگاهی خراسان شمالی و اداره کل حفاظت محیط زیست استانف تسهیل در روند توسعه پایدار استان و بسترسازی مناسب برای تحقق حفاظت و بهره‌مندی مطلوب از محیط زیست، توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی سبز، ارتقای دانش و فرهنگ محیط زیستی و راهکارهای اجرایی آن درجامعه، با استفاده از توانایی‌های اجرایی، علمی، آموزشی، تحقیقاتی و فناوری جهاددانشگاهی و ظرفیت‌های مدیریتی، علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی موجود در استان در راستای سند چشم انداز کشور عنوان شده است .

اجرای طرح روستای سبز، انجام طرح‌های مشترک اجرایی، تحقیقاتی و مطالعاتی، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه کارکنان و متقاضیان معرفی شده از سوی اداره کل محیط زیست، ترویج و توسعه فرهنگ محیط زیستی، پوشش خبری فعالیتهای اداره کل محیط زیست از طریق خبرگزاری ایسنای خراسان شمالی، بهره‌مندی از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی طرفین تفاهم نامه و برگزاری همایش‌های علمی و کارگاههای آموزشی تخصصی در سطح ملی و بین‌المللی از زمینه‌های همکاری مشترک این تفاهم‌نامه است.

Posted by Admin Wednesday, February 07, 2018 1:49:00 AM Categories: NewsHead اول خبرهای مهم

-February 2018+
SMTWTFS
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Statistics

  • Entries (694)
  • Comments (0)

Archives